Odměna

Právní služby jsou poskytovány na základě stanovených odměn, které vycházejí v případě, že nedojde ke smluvnímu ujednání mezi advokátem a klientem, ze zákonných způsobů účtování odměn ve smyslu advokátního tarifu.

Hodinová odměna

V naprosté většině případů je nejčastější způsob používané odměny hodinová odměna, kdy hodinová sazba reflektuje odbornou a časovou náročnost poskytovaných služeb a je vždy v konkrétním případě závislá na dohodě příslušných stran. Je možné využít i další druhy odměn, kterými jsou paušální nebo mimosmluvní odměna, nebo odměna s podílem na hodnotě věci. Současně je možné požadovat složení zálohy na poskytované právní služby. Klienti jsou vždy informováni o výši odměny v závislosti na průběhu poskytování služeb, stavu a průběhu věci.

Mandátní smlouva

U stálých klientů je možné v případě převzetí právního zastupování uzavření mandátní smlouvy o poskytování právních služeb, kde je upraven způsob určení odměny v závislosti na rozsahu poskytovaných právních služeb, případně je sjednána paušální platba bez ohledu na rozsah poskytnutých právních služeb a jejich složitost, popřípadě může jít i o kombinaci těchto způsobů.

Trvalé právní zastoupení

Obcím a městům a dalším právnickým či fyzickým osobám se rovněž nabízí sjednání trvalého právního zastoupení za výhodnou měsíční paušální částku. Takové právní zastoupení zahrnuje komplexní právní servis a pomoc ve všech agendách, které obec či další osoba zajišťuje.V případě soudního sporu hradí většinou náklady řízení včetně právního zastoupení strana, která neuspěla ve věci. V některých soudních řízeních je ovšem obvyklé, že každá strana si nese své náklady sama, například v řízení o svěření nezletilého dítěte do výchovy rodiče a určení výživného.

Právní poradenství je vždy poskytováno podle potřeby klienta, a to ad hoc nebo v rámci paušálního zastoupení na základě rámcové dohody.